Strona używa ciasteczek
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
x

Zalety i wady terminali dotykowych POS w branży HoReCa

Branża HoReCa to jeden z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Łączy w sobie zarówno hotele, jak i szeroko pojętą gastronomię - restauracje, bary oraz firmy cateringowe. Z racji ogromnej konkurencji panującej w tym sektorze, właściciele firm muszą maksymalnie dbać o poziom obsługi klienta na każdym etapie. Czy terminal dotykowy POS może im w tym pomóc? Jakie są ich wady i zalety? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

 

Dowiedz się więcej


Terminal dotykowy POS
– zalety w branży HoReCa

Sprawna, wygodna i profesjonalna obsługa klienta to podstawowy element budowania renomy każdej marki. W branży HoReCa klientowi zwykle zależy na czasie, braku pomyłek i zbędnych powodów do nieporozumień z osobą obsługującą.

Terminal dotykowy POS jest więc podstawowym elementem wyposażenia stanowiska nowoczesnej restauracji, hotelu czy baru. Jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zajmowaną przestrzeń, ponieważ nie wymaga podłączenia dodatkowego komputera z oprogramowaniem. Dodatkowo terminale dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu łatwo je dopasować nawet do bardzo małych lokali.

Ten rodzaj terminali można wyposażyć w cenne, dodatkowe funkcje takie jak dodatkowa bateria zasilająca, czytnik kart magnetycznych oraz drugi monitor, na którym klient będzie mógł zobaczyć np. sumę rachunku.

Kolejną zaletą jest dostosowanie do trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych. Wysoka temperatura czy wilgoć, która często panuje w lokalach gastronomicznych, szczególnie w bliskiej odległości od kuchni, nie stanowi problemu.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu terminal dotykowy POS jest w pełni kompatybilny z zewnętrznymi terminalami płatniczymi, drukarkami fiskalnymi czy szufladami na gotówkę.

Wady terminali POS i dostępne alternatywy

Główną i właściwie jedyną wadą terminali POS może być ich cena, szczególnie w przypadku świeżo upieczonych restauratorów, którzy nie dysponują dużym budżetem.

Alternatywą są tańsze monitory dotykowe, ale te z kolei wymagają podłączenia dodatkowego komputera z właściwym oprogramowaniem. Często po finalnym przeliczeniu kosztów monitora oraz niezbędnych dodatków, może okazać się, że będzie to podobna kwota.