Strona używa ciasteczek
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
x

  • kompletne stanowisko do sprzedaży z ekranem dotykowym
    kompletne stanowisko do sprzedaży z ekranem dotykowym
  • terminal dedykowany do restauracji
    terminal dedykowany do restauracji

Poradnik: IT w gastronomii cz.1

Artykuł ukazał się na łamach "NOWOŚCI GASTRONOMICZNYCH" w czerwiecu 2011r.

POSIFLEX – idealny dla gastronomii.

Sprawdzony w Polsce i na świecie

Każda nowa restauracja, decydując się na zaawansowany system sprzedaży, dokonuje zakupu urządzeń - terminali dotykowych POS, drukarek kuchennych i innych akcesoriów usprawniających pracę. Wybór sprzętu  nie powinien być przypadkowy – w gastronomii urządzenia są bardzo intensywnie eksploatowane. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe, niezawodne, wydajne i z gwarancją dostępu do szybkiej pomocy technicznej. Na te niemałe wyzwania od wielu lat odpowiada POSIFLEX, globalny producent systemów POS.

 

Na co zwracać uwagę

Urządzenia komputerowe w lokalu gastronomicznym to inwestycja na wiele lat. Przy wyborze należy zwrócić uwagę, aby sprzęt spełniał wysokie wymogi techniczne i posiadał możliwości rozbudowy. Kluczową kwestią jest jakość i wytrzymałość urządzeń elektronicznych w trudnych warunkach gastronomicznych. Dobrze, aby terminale mogły wspierać sprzedaż wiązaną i umożliwiać montaż drugiego monitora dla klienta, wyświetlającego menu, promocje i reklamy zachęcające do dodatkowych zamówień. Wyposażenie terminali w czytniki kart i kodów przyspieszy obsługę i ułatwi wprowadzenie kart dla stałych Klientów. 

 

Lata doświadczeń w gastronomii 

POSIFLEX istnieje od 1984 roku. Jest światowym liderem w produkcji specjalistycznego sprzętu komputerowego dla wielu sektorów - handlu, gastronomii, przemysłu i farmacji ze szczególnym naciskiem na terminale POS oraz współpracujące z nimi urządzenia peryferyjne. Marka POSIFLEX stała się na świecie synonimem, jakości, innowacyjności i dbałości o ekologię. Produkty POSIFLEX są bardzo popularne w USA, Argentynie, Niemczech, Rosji i Hiszpanii.

 

Terminale dotykowe nieodzowne w gastronomii

Czasy prostej sprzedaży w rejestracji - poprzez kasę fiskalną, praktycznie już się w gastronomii skończyły, zresztą w przypadku kas trudno mówić o wspomaganiu sprzedaży. Co innego terminal POS, na który składa się z monitora dotykowego oraz baza znajdująca się w podstawie monitora, co pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce. W połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem gastronomicznym i dodatkowym sprzętem, pozwala  na szybką obsługę, eliminowanie błędów w przekazywaniu zamówień do kuchni, wygodną obsługę poprzez ekran dotykowy, łatwe szkolenie pracowników. Usprawnienie obsługi gości jest ewidentne, a ilość błędów ograniczona do minimum. Wzrasta wydajność pracy i zadowolenie Klientów. W przypadku sieci gastronomicznych pomnóżmy to przez ilość restauracji. Przy zastosowania systemów dotykowych i drukarek kuchennych przez: restauracje, kafeterie, pizzerie, lokale fast food i hotele korzyści są ogromne. 

 

Optymalny wybór – POSIFLEX

Terminale dotykowe POS, drukarki kuchenne i inne akcesoria, muszą sprawnie działać w trudnych warunkach lokalu gastronomicznego. Zależy od nich zapewnienie ciągłość pracy przy obsłudze Klientów i komunikacji na linii sala - kuchnia. Wybór sprawdzonych urządzeń pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Produkty POSIFLEX cechuje nowoczesny wygląd, solidne obudowy i wytrzymała konstrukcja. Terminale POS wyposażone są w przemysłowe ekrany dotykowe, dużo bardziej odporne na uszkodzenia od zwykłych monitorów LCD. Od zwykłych komputerów PC odróżnia je podwyższona wytrzymałość i stabilność działania czyli te cechy które są najważniejsze przy prowadzeniu firmy. 

 

Kompletna oferta urządzeń

Rozwiązania POSIFLEX wyróżnia szeroka oferta produktowa – kompletna nawet dla najbardziej wymagających punktów gastronomicznych. Od jednego producenta otrzymujemy wszystko to co jest potrzebne do działania systemu komputerowego w lokalu.  W ofercie dostępnych jest wiele odmian produktów dostosowanych do potrzeb użytkowników. Linie produktowe POSIFLEX: 

• Terminale dotykowe POS – szeroka gama produktów podzielona na kilka serii dedykowanych do różnych zastosowań, posiadają liczne akcesoria zwiększające możliwości urządzeń, poniżej opisujemy przykładowy model;

• Drukarki kuchenne (bonowe) – dwie serie produktowe Aura-6800 oraz Aura-8000, dowolny interfejs podłączenia, szybki wydruk, odcinanie papieru, sygnalizacja dźwiękowa - idealnie dopasowane do wymagań branży;

• Wyświetlacze dla klienta – prezentują cenę, nazwę produktu lub inne informacje;

• Monitory dla Klienta – drugi monitor montowany do terminala po przeciwnej stronie i wyświetlający reklamy, pozycje rachunku czy aktualne promocje;

• Szuflady na pieniądze – bardzo wysokiej jakości, konstrukcja bez śrub, dostępne w opcjach: otwieranych od góry lub klasycznie do przodu;• Czytniki dowolnych typów kart, kodów kreskowych, linii papilarnych;

• Klawiatury programowlane do dedykowanych zastosowań.

 

Atrakcyjny wygląd   

W przypadku POSIFLEX wysoka wytrzymałość urządzeń idzie w parze, co nie jest regułą w branży, z atrakcyjnym wyglądem. Urządzenia POSIFLEX prezentują się odpowiednio, a to w restauracjach nie jest bez znaczenia.

Wodoodporny terminal KS-6815

Przykładem szczególnych właściwości urządzeń POSIFLEX może być terminal KS-6815. Terminal posiada 15” ekran dotykowy i niewielkie rozmiary. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że terminal jest odporny na zalanie, wysoką i niską temperaturę. Obudowa nie posiada wentylatora, dzięki czemu zapewnia cichą pracę urządzenia. Dodatkowo w terminal wbudowany jest UPS zabezpieczający przed nagłą utratą zasilania, a technologia procesora Intel Atom zapewnia niski pobór mocy. Szybki dysk w technologii SSD - odporny na wstrząsy i liczne porty przyłączeniowe USB, COM, LAN to dodatkowe atuty KS-6815. Można do niego dołączyć czytnik kart magnetycznych i kart pamięci CF oraz drugi dysk do skonfigurowania RAID-1 (mirroringu) - dodatkowo zabezpieczającego dane. Ponadto terminal Ks-6815 został certyfikowany przez firmę SAP oraz ORACLE. 

 

Certyfikaty i bezpieczeństwo

Urządzenia POSIFLEX spełniają normy międzynarodowe. Otrzymały wiele wyróżnień oraz nagród. W ostatnich latach były to certyfikaty: ISO 14001, ISO 9001 oraz nagrody: ”Best Sales Award” od firmy Microsoft i wielokrotnie rządowe wyróżnienie „The Symbol of Excellence”. Dodatkowo POSIFLEX może pochwalić się ponad 30 patentami z zakresu bezpieczeństwa, kompatybilności oraz szczególnie dobrze opracowanej funkcjonalności sprzętu. 

 

Serwis i gwarancja

Obsługa serwisowa jest kluczowym elementem utrzymania stabilności działania systemu informatycznego. Ze względu na indywidualne oczekiwania i specyfikę branży gastronomicznej – czyli potrzebę zapewnienia ciągłości pracy praktycznie w dowolnych godzinach i przez cały tydzień, dostępne są różne opcje serwisowe urządzeń POSIFLEX. Przykładowo dostępne są: usługa podstawienia sprzętu zastępczego w przypadku awarii i opcja poszerzenia gwarancji na terminale POS KS-6815 do 5 lat. 

Bezproblemowa współpraca z popularnymi programami 

Produkty POSIFLEX są wykorzystywane przez polskich restauratorów i hotelarzy od wielu lat i są zgodne ze wszystkimi znanymi programami dla gastronomii dostępnymi w naszym kraju. Najczęściej wykorzystywanymi programami przez użytkowników POSIFLEX są GASTRO POS/SZEF. 

terminal POS jiva Posiflex skaner kodów kreskowych drukarka termiczna bonowa

Dystrybucja w Polsce

W Polsce generalnym dystrybutorem urządzeń POSIFLEX jest firma Softech (www.gastro.pl), znana na rynku gastronomicznym z produkcji najpopularniejszego oprogramowania dla gastronomii Gastro POS/SZEF oraz oprogramowania dla hoteli CHART. Urządzenia sprzedawane są przez ogólnopolską sieć  dystrybutorów oraz sklep internetowy na stronie www.POSIFLEX.com.pl, tam też można uzyskać więcej informacji o produktach POSIFLEX.

Komentarze