Strona używa ciasteczek
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
x

Dlaczego sprzęt Posiflex - to dobry wybór

Kwestia wyboru

 

Wiele lat minęło już od czasów, kiedy na półkach sklepowych gościła pustka, a o wyborze pomiędzy kilkoma wariantami tego samego produktu można było jedynie pomarzyć. Dziś, każdy z nas decydując się na jakiś zakup może wybierać między produktami. Wielkie możliwości mają jednak swoje minusy - przedzieranie się przez dostępne oferty jest bardzo czasochłonne i łatwo można się pogubić.

Dziś przyjrzymy się bliżej ofercie Terminali sprzedażowych POS – popularnego w ostatnich latach rozwiązania, ze względu na intuicyjność ekranów dotykowych, wykorzystywanego w branży retail oraz HoReCa. Przybliżymy jakie są ich najważniejsze cechy oraz na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Uzbroimy Państwa w niezbędne wskazówki, które nawet laikowi w dziedzinie komputerów umożliwią szybki i ale i rozważny wybór idealnego rozwiązania dla sklepu czy restauracji.

 

Marka = "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

 

W branży terminali dotykowych wysokie bezpieczeństwo oraz gwarancję jakości daje tylko wysoka specjalizacja w danej dziedzinie produktów. Dopasowanie produktów do potrzeb klientów i ciągle zmieniającego się rynku. Idealnym rozwiązaniem zatem byłby światowy lider w dziedzinie specjalistycznych rozwiązań dotykowych, posiadający szeroką gamę produktową w konkretnych urządzeniach oraz znajdujący się jak najbliżej naszego biznesu.

 

Marka klientom mówi bardzo wiele. Jednak czasami jest to mylące. Firmy, które produkują dobry sprzęt IT na rynek konsumencki jak: laptopy czy tablety, niekoniecznie prezentują taką samą jakość i innowacyjność w branży stanowisk sprzedażowych (terminali POS). Dlatego warto zastanowić się czy firma produkująca dobre komputery z przeznaczeniem do domu czy pracy biurowej, zna się na produkowaniu sprzętu intensywnie wykorzystywanego w warunkach sklepowych czy restauracyjnych.

 

Podczas przeszukiwania rynku moją uwagę przykuł sprzęt marki Posiflex. Jest to ogólnoświatowy producent Terminali POS, monitorów dotykowych i powiązanych z nimi urządzeń peryferyjnych, działający już od ponad 30 lat na rynku. Firma ta posiada szeroką ofertę wyspecjalizowanego sprzętu  na stanowiska sprzedażowe: terminale POS w różnych rozmiarach oraz technologiach dotyku. Dzięki temu jest zapewniona możliwość indywidualnego doboru sprzętu pod Państwa potrzeb niezależnie od ilości punktów sprzedaży. Nie znajdziemy jednak w ofercie Posiflex telewizorów czy notebook’ów, ponieważ aby produkować sprzęt do pracy 24 godziny 7 dni w tygodniu, należy skupić swoje działania na podzespołach i wymaganiach sprzętu do intensywnej pracy.

 

Inwestycja na lata

 

Decydując się na zakup Terminala zwróćmy uwagę na jego wytrzymałość, a co za tym idzie okres gwarancji. Oczywistym jest, że lepiej zainwestować w dobry, bezawaryjny sprzęt, który będzie mógł służyć biznesowi przez długie lata niż wybrać coś, co poprzez niedostosowanie do warunków lokalowych czy wadliwą konstrukcję przysporzy nam tylko nerwów i problemów. Jakie zatem są statystyki firmy Posiflex, którą wskazaliśmy powyżej? Okazało się, że ich motto „Doskonałość w każdym calu” to nie tylko hasło reklamowe. Poniżej 0,8% - taka jest statystyka awaryjności ich produktów w pierwszym roku użytkowania. Co to oznacza? Gwarancję 5 lat nieprzerwanego działania 24 godziny na dobę! Dzięki specjalnej konstrukcji, Terminale sprzedażowe nie posiadają wiatraków, ponieważ chłodzenie zapewnia im aluminiowa obudowa. To rozwiązanie niweluje prawie do zera awaryjność sprzętu i części mechanicznych jak wentylatory. Jest zatem cichy, nie przegrzewa się i może nieprzerwanie pracować przez długie godziny. Ponieważ Posiflex zaopatrza w terminale dotykowe POS fabryki produkcyjne czy piekarnie, w ofercie znajdziemy również terminale, które działają w bardzo wysokich i niskich temperaturach oraz są pyłoodporne i wodoodporne.

 

Dodatkowym atutem jest fakt, że w Polsce istnieje sieć ponad 300 partnerów dystrybuujących sprzęt Posiflex. Znaleźliśmy więc rozwiązanie wyspecjalizowane na światowym poziomie oferowane w niemal każdym polskim mieście.

 

Od czego zacząć wybierając komputer dotykowy

 

Możemy znaleźć terminale działające niemalże w każdych warunkach, ale czy sprzęt, który świetnie sprawdza się na hali produkcyjnej będzie nadawał się również np. do sklepu odzieżowego? Nie chcemy przecież, żeby na ladzie ekskluzywnego butiku stał duży i toporny terminal dotykowy. Właśnie z myślą o klientach, dla których ważny jest również wygląd sprzętu, została stworzona seria terminali XT. Odznacza się ona nowoczesnym designem, który sprawia, że stanowisko sprzedażowe wygląda atrakcyjnie i świetnie dopasowują się do wizerunku nowoczesnych lokali. Odpowiednio wykonana podstawa (baza) terminala all-in-one  pozwala na ukrycie kabli, które nie plączą się i nie szpecą stanowiska sprzedażowego. Dodatkowo Terminale mają również możliwość montażu w ladzie sklepowej/ barze lub powieszenia na ścianie, co w przypadku niektórych lokali, szczególnie posiadających ograniczoną przestrzeń, może okazać się sporym atutem.

 

Terminal i co dalej?

 

Przegląd dostępnych Terminali dotykowych POS skłonił mnie jeszcze do zadania jednego ważnego pytania - czy sam komputer dotykowy w zupełności wystarczy? A jeśli nie, to czy wybrana przeze mnie firma będzie w stanie zaopatrzyć mnie również w pozostałe potrzebne sprzęty, czy może trzeba będzie rozpoczynać kolejne poszukiwania?

A jeśli terminal trzeba będzie rozszerzyć  poszerzyć jeszcze o dodatkowe urządzenia?). Posiflex, dla osób o szerszych potrzebach, proponuje dobór potrzebnych urządzeń peryferyjnych. Znajdziemy w niej czytniki kodów kreskowych, drukarki termiczne (biletowe czy do faktur), szuflady na pieniądze, a nawet monitory reklamowe dla klientów pozwalające wyświetlać reklamy, listy zakupów, a dzięki temu znacząco wpływać na zwiększenie sprzedaży. Wszystkie te akcesoria są kompatybilne z terminalami, które posiadają odpowiednią ilość portów, a zatem pozwalają na podłączenie nawet kilku dodatkowych urządzeń na raz.

 

Pierwszy etap poszukiwań zakończył się sukcesem. Znaleźliśmy firmę, która zna nasze potrzeby, ma konkurencyjne ceny i wiele punktów, w których możemy dokonać zakupu. Teraz pozostaje już tylko kontakt i wybranie odpowiedniego modelu, który będzie spełniał nasze wymagania, ale tego ostatecznego wyboru, trzeba już dokonać samodzielnie.

Komentarze